Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk

Зошто да изберете онлајн шопинг?

Низ целиот свет веќе одамна е тренд да се купува онлајн. Дискреција, достапност и поевтини цени се само дел од предностите.

Pixel.mk

Зелен билборд што заменува 275 дрва ќе го прочистува воздухот во Скопје и Тетово

Билборд наречен „Градско дрво“ ќе биде поставен во Скопје и Тетово и ќе го прочистува загадението воздух,...

Pixel.mk

Идеи за оригинален подарок

Празничниот период е на самиот праг, а ние издвоивме неколку оригинални идеи за тоа како да ги израдувате...

Pixel.mk

Наградените гифови на Micaël Reynaud

Pixel.mk

Премиера на Стадо во Cineplexx

На премиерата во CINEPLEXX која се одржа на 29 ноември, публиката имаше можност во опуштена атмосфера и...

Pixel.mk

Без шминка во новиот Pirelli календар за 2017-та

Светски познатиот фотограф Питер Линдберг е против тоа славните личности да се претставуваат како „...

Pixel.mk

10 новогодишни украси што може да ги направите сами

Уште малку започнува сезоната на китење по дома, па наместо да се туркате во големите продавници каде што...

Pixel.mk

Рекордни 60 поени за само 29 минути на Клеј Томпсон, серијата на Вестбрук продолжи и во Атланта

Бекот на Голден Стејт синоќа пред домашната публика додаде нов рекорд на низата рекорди кои Вориорси ги поставија последниве три сезони. Шести трипл-дабл во низа на Расел Вестбрук за победа на Тандер во Атланта.

Pixel.mk

Ивана Каран: Се подготвувам за 3ти септември како да е крај на светот

Нè пречека атмосфера на бајка кога влеговме во атељето на Ивана Каран во Куманово. Златни бордури на ѕидовите,...

Pixel.mk

"Lancôme Make Up Show" by Ивана Лисак

Создаден во 1935 година од страна на визионерот Armand Petitjean со цел да го промовира францускиот стил и вкус низ целиот свет, Ланком секогаш бил олицетворение на современата убавина. 

Pixel.mk

FWSK AW'16/17 во полн сјај во хотел Мериот

Во центарот на Скопје, во хотел Мериот, вчера започна 14-тиот Fashion Weekend Skopje за претстојната AW'16/17 сезона. Настанот ќе трае...

Pixel.mk

Инспирација за улична мода и убавина

Модните ревии во Њујорк, Лондон, Париз и Милан нè усмеруваат кон трендови кој сите ќе нè...

Pixel.mk

Модни додадоци за овој ноември

Ноември е скоро тука, време е да се релаксираме пред прозорецот со шолја лате и да уживаме во дождот и во палетата на есенски бои, но...

Pixel.mk

6 денa до првиот InTech MeetUp. Што да очекувате?

Останаа уште 6 дена до почетокот на првиот InTech MeetUp. Тимот ветува убава атмосфера и проширување на знаењето. Дознајте повеќе во видеото подолу.

Pixel.mk

Интернационален бизнис настан за деловни средби помеѓу фирми од секторот на информациони технологии

На 17-ти и 18-ти ноември, во Скопје, ќе се одржи вториот по ред интернационален настан...

Pixel.mk

Вовед во Microsoft Surface Studio

Време е вие да станете центарот на креативниот процес. А тоа сега е возможно со Microsoft Surface Studio. 

Pixel.mk

Тетовската игра што се бори против загадувањето на воздухот

Од методи на протест против загадувањето на воздухот со кое се соочуваме, око ни фати AirPocalypto - игра за Андроид создадена од...