Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип

Гол за третолигашот, седум за Реал

Синоќа на северот од Шпанија европскиот шампион имаше полесен тренинг во првиот меч од шеснаестинафиналето на Копа дел реј кој составот на Зинедин Зидан го доби со убедливи 7:1.

Сепак, и тој еден гол на третолигашот Културал Леонеса беше доволна причина за славје на трибините, а стрелец на историскиот гол за домаќинот беше Бења во 84. минута.

Претходно стрелци за комбинираниот тим на Реал беа Маркос Асенсио и Алваро Мората на два пати, Начо и Зуверлеун со автогол, а гол во финишот постигна и Мариано Диаз. Реваншот се игра на 30. ноември во Мадрид.

27.10.2016 - 09:30