Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
31-08-2016
Наградата за најдобра фотографија од ракометните терени, која ја доделува Интернационалната ракометна федерација, годинава му припадна на македонскиот фоторепортер Денис Дуковски, кој фотографира за македонскиот бренд Вардар.
Pixel.mk
15-08-2016
Хрватскиот интернационалец Иван Чупиќ (30) е нов член на Вардар каде треба да остане во следните...
Pixel.mk
23-06-2016

Избраниците на Лино Червар денеска ги дознаа имињата на своите ривали во групната фаза на СП...

Pixel.mk
16-06-2016

По првиот меч одигран во Злин малкумина веруваа дека македонските ракометари ќе ја продолжат...

Pixel.mk
01-06-2016

Следната, 2016/17 сезона ќе биде и последна за младиот шпански репрезентативец во црвено-...

Pixel.mk
30-05-2016
Ракометарите на полскиот клуб се нови шампиони на „стариот континент“ откако во финалето за историја успеаја да го совладаат...
Pixel.mk
17-05-2016
Она што веќе некое време се најавуваше утре и официјално ќе ја добие својата реализација.
Pixel.mk
09-05-2016
Изминатиов викенд во Будимпешта се одржа Фајнал форот во женската ракометна Лига на шампионите на кој ЖРК Вардар повторно не...
Pixel.mk
15-04-2016
Шампионките на Македонија во своето трето по ред Фајнал фор полуфинале ќе се сретнат со противникот кој најмногу и го посакуваа.
Pixel.mk
11-04-2016
Шампионките на Македонија успеаја да му одолеат на Ларвик и трета година по ред да се пласираат на завршниот турнив на женската...
Pixel.mk
11-04-2016
Главна приказна на спортски план во Македонија викендов беа ракометарите кои наместо голема радост, на спортската јавност и...
Pixel.mk
05-04-2016
Македонскиот репрезентативен голман би требало од следната сезона да ја чува мрежата на актуелниот европски ракометен шампион.