Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
16-02-2017
Проклетството на Олимписките игри не е ништо ново, а само повторно доби на популарност минатото лето пред ОИ во Рио кога се појавија слики од запуштените олимписки борилишта во Атина и нејзината околина.
Pixel.mk
03-10-2016

Македонецот во својот прв настап за новиот тим, Леин рејсинг во неделата на Имола го оствари...

Pixel.mk
05-09-2016

Дваесетидеветгодишната професорка по латински јазик од Битола, Софија Бејковска Чачоровска,...

Pixel.mk
23-08-2016

Олимписките игри во Рио де Жанеиро најбрзиот човек на светот нема да ги памети само по...

Pixel.mk
22-08-2016

Секој пораз во еден меч за олимписки медал е тежок, а особено тој во кој веќе си се видел...

Pixel.mk
19-08-2016
Пак хет-трик, овој пат во олимпиското финале на 200 метри во кое синоќа во Рио најбрзиот човек на светот успеа да слави без многу...
Pixel.mk
15-08-2016
Најбрзиот човек на денешницата својата доминација на 100 метри ја потврди синоќа во Рио освојувајќи го своето трето олимписко...
Pixel.mk
11-08-2016
По пет поминати дена на олимписките боралишта во Рио де Жанеиро нема некое изненадување кога е во прашање нацијата со најмногу...
Pixel.mk
11-08-2016
Еден од спортистите кои го оставаат својот печат на ЛОИ во Рио де Жанеиро секако е и Мајкл Фелпс, кој својот апсолутен олимписки...
Pixel.mk
05-08-2016
ЛОИ во Рио започнуваат денес (со церемонијата за свеченото отварање кое ќе започне доцна ноќеска по македонско време).
Pixel.mk
29-03-2016
Македониот и Скопје оваа недела, од 31-ви март до 3-ти април, ќе бидат домаќини на најдобрите Кендо мајстори од „стариот...
Pixel.mk
08-02-2016
Синоќа во Санта Клара се спушти завесата на НФЛ сезоната за која шампионскиот трофеј им припадна на играчите на Денвер Бронкос.