Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
31-01-2017
Според Швајцарецот, негова најдобра следна шанса за запишување и на 19-от Грен слем трофеј ќе биде овогодинешниот Вимблдон.
Pixel.mk
12-09-2016

По Мелбурн 2014-та и Ролан Гарос минатата, Станислас Вавринка и во 2016. година успеа да...

Pixel.mk
09-09-2016

Рекордерот според бројот на освоени грен слем титули поради повреда не е дел од Ју-Ес Опен....

Pixel.mk
30-08-2016

Првиот светски рекет својот настап на Ју-Ес Опен го стартуваше со победа над Јержи Јанович од...

Pixel.mk
15-08-2016

Британецот по четири сета и повеќе од четири часа битка успеа да го совлада уморниот Дел...

Pixel.mk
08-08-2016
Најдобриот светски тенисер сосема неочекувано својот настап на олимпискиот тениски турнир во Рио де Жанеиро го заврши веќе во...
Pixel.mk
27-07-2016
Еден од најголемите тенисери на сите времиња и дефинитивно се откажа од настап на претстојните Олимписки игри во Рио де Жанеиро.
Pixel.mk
10-06-2016
Шпанецот нема да биде дел од третиот грен слем оваа сезона откако поради повреда мораше да го откаже својот настап.
Pixel.mk
06-06-2016
Првиот светски рекет со победата во големото финале од 3:1 во сетови над Енди Мареј конечно го оствари својот сон, освојувајќи го...
Pixel.mk
02-06-2016
Првиот светски рекет вчера конечно успеа да го заврши дуелот со Баутиста Агут, меч кој поради лошите временски услови во Париз се...
Pixel.mk
17-05-2016
Вториот грен слем од сезоната најверојатно ќе помине без едно од најголемите тениски имиња на сите времиња.
Pixel.mk
09-05-2016
Првиот светски рекет во финалето во Мадрид беше подобар од Енди Мареј за повторно избивање на врвот кога се Мастерс титулите во...