Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8

Прочуениот крт“ во светот на гаџетите,  Evan Blass на јавноста и го откри наследникот на моделот S7, смартфонот кој треба да го освои пазаротSamsung S8

Гласините беа потврдени претходната недела од поканите на Samsung за евентот Galaxy Unpacked кој ќе се одржи на 29 март, моментот кога GalaxyS8 ќе биде претставен пред целиот свет.

Како потсетување,
Samsung се очекува да ги објави двата нови новитети од популарната серија Galaxy S до крајот на месецот, и тоа 5,8 инчен GalaxyS8 и 6,2 инчен S8 Plus. Според изјавите на неколку еминенти магазини се очекуваат новите телефони да бидат со заоблен ОLED дисплеј, заден скенер на отпечатоци, најновиот и најбрзиот Snapdragon 835 chipset, нов гласовен асистент наречен Bixby и 3.5мм џек за слушалки, како дел од многуте нови карактеристики.

Претставувањето на новите телефони е исклучително значајно за Samsung, финансиски и перцепциски, особено по одлуката да се повлече од употреба „несреќниот“ Samsung Note 7.

Објавено во мобилни | 02.03.2017 - 13:49
Тагови:

Лајкнете не на Facebook

” Патувањето најдобро се мери во пријатели, а не милји  „

Тим Кахил