Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
06-07-2017
IMS Internet Media Services (IMS), подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите компании за продажба на дигитални реклами и медиа закуп во Латинска...
Pixel.mk
09-11-2016
Некогаш е навистина оправдано да ставиш „шокантно“ во наслов, ама сепак ќе одолееме. Доналд Трамп е новиот претседател на САД.
Pixel.mk
19-10-2016
Еквадорската влада призна дека привремено го забранила интернет пристапот на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.
Pixel.mk
06-10-2016
Околу 100 илјади жени облечени во црно протестираа низ цела Полска во знак на револт кон законот за забрана на абортус. Нивниот глас беше слушнат и...
Pixel.mk
24-08-2016
Бројката на загинати во земјотресот што ноќеска ја погоди централна Италија се искачи на 14 до овој момент. Спасувачките екипи јавуваат дека се...
Pixel.mk
08-07-2016
Петмина полицајци биле убиени, а шест повредени од снајпер за време на протестите против отворање оган врз афроамериканци од страна на полицијата.