Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
08-08-2017
Македонската компанија ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Темната кула„ најновото филмско остварување според делото на Стивен Кинг, кое премиерно ќе се прикажува во Cineplexx во четврток на 10 август во 20.00...
Pixel.mk
07-08-2017

Дефинитивно, Македонија оваа лето е епицентар на најдобрата...

Pixel.mk
31-07-2017

И покрај сите напори да најдеме човечка, законска, професионална комуникација со сите...

Pixel.mk
27-07-2017

...

Pixel.mk
03-07-2017

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката...

Pixel.mk
28-06-2017
Легендарниот џез-состав „THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND“ ќе гостува во Скопје, на 2 јули во Метрополис арената во 21 ч., во...
Pixel.mk
21-06-2017
 „Тивери корпорејшн“ вчеравечер одржа концерт на стадионот на АРМ во Скопје и со нивниот настап започна овогодинешниот...
Pixel.mk
16-06-2017
Се радуваме на нашето повторно доаѓање во Скопје, иако првиот пат нашиот настап беше оневозможен поради лошото време, се...
Pixel.mk
08-06-2017
Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“...
Pixel.mk
08-06-2017
Членовите од танцовото студио Beatrix Crew од Македонија во периодот од 22-28 мај во Пореч, Хрватска, учествуваа на светското...
Pixel.mk
29-05-2017
Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна историја! Во...
Pixel.mk
29-05-2017
Ве информираме дека има измена на локацијата за фестивалот SKOPJE CALLING 2017.