Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk
21-06-2017
 „Тивери корпорејшн“ вчеравечер одржа концерт на стадионот на АРМ во Скопје и со нивниот настап започна овогодинешниот фестивал „Скопје колинг“ во организација на Авалон продукција.„Тивери корпорејшн“ ги претставија новиот албум The Temple...
Pixel.mk
16-06-2017

Се радуваме на нашето повторно доаѓање во...

Pixel.mk
08-06-2017

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката...

Pixel.mk
08-06-2017

Членовите од танцовото студио Beatrix Crew од Македонија во периодот од 22-28 мај во...

Pixel.mk
29-05-2017

Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во...

Pixel.mk
20-04-2017
На девојките и дечките од Beatrix Crew им е потребна вашата помош да бидат дел од ESDU Светското првенство во модерни танци...
Pixel.mk
19-04-2017
Големиот светски хит, анимираниот филм "Маша и Медо" ќе биде прикажан во киното Cineplexx на 20. Април. Руската...
Pixel.mk
12-04-2017
Најновото издание на легендарната филмска акција „Брзи и бесни8“, од 13 април 2017 година, ќе се емитува на платната во киното...
Pixel.mk
12-04-2017
Сакаме да ве информираме дека група на ученици од Меѓународното училиште „НОВА“ вечерва организираат хуманитарен...
Pixel.mk
04-04-2017
Интензивниот и експлозивен бенд Apocalyptica утревечер настапува во Скопје, овој пат во рамките на нивната можеби најатрактивна...
Pixel.mk
30-03-2017
Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на најновиот проект во...
Pixel.mk
16-03-2017
Хрватскиот бенд Елементал оваа сабота подготвува изненадување за своите фанови во Македонија.